оказания первой помощи ОККУ

Наші співробітники готові тепер кваліфіковано надавати першу допомогу

Згідно статистики близько 90% раптово загиблих людей можна було врятувати, якби їм відразу була надана перша допомога. Людський організм - це дуже живуча система, і лікарі в більшості випадків можуть повернути його до життя. Однак проблема полягає в тому, що ті люди, котрі знаходяться поруч у критичний момент, часто не знають, як правильно допомогти людині, яка потрапила у біду.

Саме тому керівництво Київського заводу підйомно-транспортного обладнання вирішило направити групу наших співробітників на заняття за спеціальною програмою надання першої допомоги, що проводяться Товариством Червоного Хреста України. Такі курси призначені для навчання терміновому виконанню лікувально-профілактичних дій, вкрай необхідних при різних нещасних випадках і раптових захворюваннях.

Наскільки важлива і актуальна програма курсів, на яких займалися наші колеги, можна судити по її змісту:

  1. Принципи надання першої допомоги (огляд місця події, первинний огляд потерпілого, правила виклику «Швидкої допомоги», перша невідкладна допомога).
  2. Відновне положення.
  3. Серцево-легенева реанімація (дорослий, дитина, немовля).
  4. Надання допомоги потерпілому з частковою непрохідністю дихальних шляхів. Відпрацювання прийому Хаймліка.
  5. Перша допомога при кровотечі.
  6. Перша допомога при ранах і опіках.
  7. Перша допомога при травмах (удари, вивихи, переломи). Транспортна іммобілізація. Транспортування потерпілого.
  8. Допомога при інших невідкладних станах.

Корисні навички доступні всім!

Як змогли переконатися наші співробітники під час занять, бувають різні ситуації, при яких виникає гостра потреба у наданні першої допомоги постраждалим. При цьому перелік таких типових випадків обмежений. І засвоїти необхідні навички при бажанні зможе кожна людина. Однак самостійно навчитися надавати першу медичну допомогу неможливо.

Домогтися гарного результату реально лише при навчанні з висококваліфікованим інструктором, не тільки досконало володіючим відповідними теоретичними знаннями і практичними навичками, а й здатним за короткий час донести все необхідне своїм слухачам. Учасники тренінгу змогли переконатися, що насправді надавати першу допомогу досить легко: адже навіть кілька простих необхідних дій реально можуть врятувати людині життя.

У процесі навчання наші колеги отримали чітку і зрозумілу інформацію щодо дій у різних непередбачених ситуаціях, де є постраждалі люди, і отримали практичні навички надання першої допомоги відповідно до сучасних європейських стандартів. Вони навчилися не тільки надавати першу допомогу травмованим і хворим, а й чітко знайомити представників «Швидкої допомоги» із ситуацією, яка склалася.

У всіх випадках на питання слухачів викладачі давали вичерпні відповіді, наочно практично демонстрували як діяти у тих чи інших випадках, розповідали про різні нестандартні ситуації, які траплялися в їхній практиці. Таким чином, наші співробітники буквально за один день отримали необхідні теоретичні та практичні знання, придбали впевненість у своїх силах і рішучість, які не дадуть їм розгубитися в екстремальній ситуації. Після закінчення тренінгу кожен із них отримав відповідний сертифікат міжнародного зразка, що визнається майже у двохстах країнах світу.

Фотогалерея