Наша історія

2007

Початок діяльності в ролі представництва болгарських виробників канатних талей в Україні. Поставка талів і запасних частин виконувалася тільки під замовлення, без наявності складських позицій. Початок вибудовування довгострокових відносин з болгарськими партнерами.

2009

Реєстрація компанії ТОВ «Київський завод ПТО». Отримання статусу ексклюзивного офіційного представника заводу Podem AD (Болгарія) в Україні.

До 2009 року український споживач знав тільки талі «складського зберігання, б/у». Незважаючи на це, в короткі терміни вдалося значно збільшити обсяг поставок нових болгарських талів і кранових компонентів кінцевим замовникам. На зміну застарілим талям серії «Т» прийшли нові талі серії «МТ». Були реалізовані перші спільні проекти з заводом Podem AD з постачання кранів болгарського виробництва. Отримано Сертифікати відповідності та Дозволи на застосування на всю продукцію, що поставляється. Сформовано і навчено кваліфікований підрозділ, отримано Дозвіл на виконання робіт з монтажу та обслуговування кранового обладнання.

2010

Перші поставки мостових двобалкових кранів технологічного призначення: крани мостові ливарні в/п 5,0 т і 10,0 т управлінням з кабіни. Збільшення кількості поставок однобалкових опорних кранів. Конструкторським відділом «Київського заводу ПТО» спільно з болгарськими колегами розроблена і модифікована конструкція підвісних кранів на базі приводних механізмів виробництва Podem AD.

2011

Акцент на розширення складських позицій по крановим компонентам. Постійна наявність до 50 типів канатних талей і 20 типів кінцевих балок на складі в м.Києві. Модифікація конструкції підвісних кранів з використанням кінцевих балок зменшеної висоти. Розвиток виробництва було обмежено орендованими площами.

Виготовлені та поставлені Замовникам великі технологічні крани:

 • Кран мостовий ливарний в/п 20,0/5,0 т, режим роботи А7 (важкий). Укомплектований частотними приводами на всіх механізмах, тролейним струмопідведенням закритого типу потужністю 200А виробництва FELS (Франція). Кран успішно змонтований і введений в експлуатацію для обслуговування розливної лінії ливарного заводу
 • Крани мостові КМ-16,0/3,2 з двома механізмами підйому: основним в/п 16,0 т і допоміжним в/п 3,2 т. Крани укомплектовані частотними приводами Schneider Electric
 • Кран козловий КК-10,0-52,0-32,0-10,0-А5 в/п 10,0 т, повна довжина моста 52,0 м, проліт 32,0 м і консолі 2х10,0 м, висота підйому Н=10,0 м з грейфером для захоплення колод

2012

Окрім до постійних замовлень на однобалкові опорні й підвісні крани, «Київський завод ПТО» активно розвиває напрямок технологічних кранів. Отримано ТУ і освоєний випуск навісних механізмів: грейферів канатних об'ємом від 0,5 до 4,0 м³, а також вантажозахватних траверс в/п до 50,0 т.

Освоєно випуск кранів вибухозахищеного виконання. Категорія вибухозахисту 1Ex(d)IIBT5-1Ex(d) IICT4. Крани і талі ВЗВ «Київського заводу ПТО» пройшли випробування в спеціалізованій лабораторії «Державного випробувального сертифікаційного центру вибухозахищеного та рудникового обладнання». Були виконані комплексні поставки понад 10-и кранів вибухозахищеного виконання українським підприємствам.

Виготовлені та поставлені Замовникам великі технологічні крани:

 • Кран козловий двобалковий КК-20,0/5,0-20,0-10,0-А5 з двома механізмами підйому: основним в/п 20,0 т і допоміжним в/п 5,0 т. Кран був виготовлений, доставлений, змонтований і успішно введений в експлуатацію на атомній станції НАЕК «Енергоатом»
 • Кран мостовий ливарний КМ-16,0/3,2-23,0-10,0/10,0-А7 з двома механізмами підйому: основним в/п 16,0 т і допоміжним в/п 3,2 т. Кран успішно змонтований і введений в експлуатацію для обслуговування розливної лінії ливарного цеху

2013

Розроблено ТУ і освоєний випуск консольно-поворотних кранів в/п 0,5 т-5,0 т.

У перелік пропонованих послуг включені виробництво і монтаж підкранових колій та кранових естакад. Виконано проекти з постачання кранів і підкранових колій з їх подальшим монтажем та здачею в експлуатацію.

Заснований ФК «КЗПТО», який є постійним учасником і призером відкритих київських ліг по футзалу.

Виготовлені та поставлені Замовникам великі технологічні крани:

 • Козловий кран ККС-16,0-32,0 + 10,0-9,1-А5 в/п 16,0 т, повна довжина моста 42,0 м, проліт 32,0 м, консоль 10,0 м, висота підйому Н=9,1м
 • Козловий кран КК-5,0-20,0 + 4,0-7,1-А5 в/п 5,0 т, повна довжина моста 24,0 м, проліт 20,0 м, консоль 4,0 м, висота підйому 7,1м
 • Виконано великий проект з постачання 13 мостових кранів в/п 5,0 т і 10,0 т для оснащення виробничих потужностей великого машинобудівного підприємства. Проект був пам'ятним, тому що перемогу в тендері віддали «Київському заводу ПТО» в ході багатоетапного відбору і порівняння виробничих можливостей, якості та рівня кваліфікації фахівців більше 20-и українських і іноземних виробників кранового обладнання.

2014

Спільно з Podem AD представники «Київського заводу ПТО» взяли участь у міжнародній виставці CeMAT в м. Ганновер, Німеччина. Обмін досвідом з провідними крановими виробниками: Demag Cranes & Components (Німеччина), OMIS (Італія), Podem AD (Болгарія) дав поштовх новому етапу розвитку «Київського заводу ПТО» з акцентом на підвищення якості продукції, що випускається і зниження термінів виробництва.

Розпочато проектні та підготовчі роботи з будівництва нових виробничих потужностей «Київського заводу ПТО».

Виконано великий комплексний проект по експортному постачанню і монтажу 15 кранів в м. Ашхабад, Туркменістан.

Заснований внутрішній фонд «Допомогай дітям», власними коштами профінансовано ряд соціальних проектів, націлених на допомогу дітям.

2015

Незважаючи на загальні тенденції падіння ринку, без залучення кредитних коштів був побудований новий цех для виробництва і складання металоконструкцій кранів прольотом до 34,0 м. При проектуванні виробничих процесів «Київського заводу ПТО» був застосований досвід провідних світових кранових виробників. Етапи заготовки, проміжної збірки, зварювання і контрольного складання збудовані ланцюжком з мінімізацією часу на внутрішнє переміщення.

Розроблено ТУ, освоєна збірка, проведені випробування і отримано Дозвіл на застосування ручних талів і ручних кранів загальнопромислового та вибухозахищеного виконання виробництва «Київського заводу ПТО».

Виготовлені та поставлені Замовникам великі технологічні крани:

 • Кран мостовий КМ-50,0/12,5 з двома механізмами підйому: основним в/п 50,0 т і допоміжним в/п 12,5 т. Кран укомплектований мотор-редукторами Sew-Eurodrive, частотними приводами Emotron, кабіна обладнана джойстиками і приладами безпеки європейських виробників.
 • Кран мостовий спеціальний КМ-8,0 + 8,0-28,0 вантажопідйомністю 8,0 + 8,0 т, прольотом 28,0 м, обладнаний вантажозахватною траверсою. База візка по осях коліс склала 5,0 м, загальна база кінцевих балок – 9,0 м.

Киевский завод ПТО

2016

Активно розвивається напрямок складних технологічних кранів, а саме грейферних кранів. Перед запуском у виробництво, конструкторське бюро «Київського заводу ПТО» розробляє детальні 3D-моделі кранів, що дозволяє постійно оптимізувати і покращувати конструктивне виконання елементів.

Виготовлені та поставлені Замовникам великі технологічні грейферні крани:

 • Кран мостовий грейферний в/п 3,2 т з гідравлічним грейфером для захоплення сировини на картонно-паперовому виробництві
 • Кран мостовий грейферний в/п 5,0 т з об'ємом грейфера 4,0 м³ для захоплення дерев'яної тріски і завантаження в бункер котельні підстанції
 • Кран мостовий грейферний в/п 10,0 т прольотом 30,0 м режим роботи А7 (важкий) для захоплення сировини цементної промисловості. Кран укомплектований приводною групою Sew-Eurodrive, частотними приводами Siemens, електричними шафами DKC, кабельно-провідниковою продукцією LAPPGroup. Кабіна обладнана джойстиками і приладами безпеки Schneider Electric.
 • Кран мостовий грейферний в/п 20,0 т прольотом 34,0 м режим роботи А8 (вельми важкий) для завантаження рудного концентрату. Загальна вага крана становить понад 100 тонн. Повний цикл виробництва зайняв близько 6-и місяців. В ході розробки проектної документації були враховані всі побажання експлуатаційної служби Замовника.

2017

Кількість відвантажених кранів за рік склало 85 одиниць.

Керівництво «Київського заводу ПТО» робить акцент на оптимізацію виробничих процесів і впровадження «ощадливого виробництва». Задіян стенд по автоматизованому зварюванні металоконструкцій прогонових балок під флюсом, що дозволило підвищити якість і в рази знизити час на зварювання основних несучих конструкцій. Закуплено нові верстати для механічної ділянки. Закінчена друга черга будівництва виробничих потужностей по збірці мостових кранів.

«Київський завод ПТО» активно розвивається і залучає молодих фахівців на робочі та інженерні спеціальності.

Киевский завод ПТО

2018

Кількість вироблених кранів – 115.

«Київський завод ПТО» активно розвивається і залучає молодих фахівців на робочі та інженерні спеціальності.

2019

До складу структури «КЗПТО» увійшов підрозділ по виробництву нестандартних компонентів (барабанів підйому, коліс пересування, валів діаметром до 900 мм довжиною до 4900 мм, 1400 кв.м. 1,0 га) і завод з виробництва технологічних кранів в м. Бориспіль (7500 кв.м. 3,0 га).

 • Відвантажено кран з заводським номером №1000
  Завод відсвяткував 10-річчя
  Кількість вироблених кранів – 122

Команда «КЗПТО» продовжує оптимізувати бізнес-процеси і з упевненістю будує довгострокові плани розвитку.

Киевский завод ПТО

2020

 • Кількість вироблених кранів – 120
 • Розпочато процедуру сертифікації системи менеджменту якості ISO 9001
 • Впроваджено автоматизовану систему розрахунку конфігурації кранів
 • Впроваджується та вдосконалюється наскрізна система контролю якості: від вхідної перевірки матеріалів до остаточного внутрішнього приймання
 • Розпочато процедуру атестації технології зварювання

Історія КЗПТО 2020

2021

 • Кількість вироблених кранів – 143
 • Успішно завершена сертифікація європейським нотифікованим органом системи управління якістю ISO 9001
 • Пройдена процедура сертифікації системи управління зварювальним виробництвом відповідно до ISO 3834
 • Придбано зварювальне обладнання ESAB для дільниці складання технологічних кранів. Обладнано додатковий стапель довжиною 34,0 м.
 • Отримано нагороду «Лідер галузі 2021»
 • Відкрито сервісні центри: Київ, Олександрія, Кривий Ріг, Рівне.

Історія заводу КЗПТО 2021

2022


КЗПТО - лідер українського кранобудування, приймає активну участь в підтримці ЗСУ.
З вірою в перемогу розпочата Реконструкція та розширення заводу з виробництва технологічних кранів у м. Бориспіль:

 • Загальна площа виробничих приміщень складе 15 000 кв.м.
 • Проектна потужність виробництва – 200 кранів на рік.

Історія КЗПТО 2022