Київський завод ПТО: практичний досвід енергомодернізації підприємства

Київський завод ПТО: практичний досвід енергомодернізації підприємства

У рамках проєкту «Підтримка енергомодернізації підприємств у воєнний час» відбулась конференція, яка була присвячена актуальним питанням підвищення енергоефективності та інноваційному навчанню в умовах воєнних загроз. Захід організовано ГО «Міжнародна фундація розвитку» за підтримки проєкту «Просування енергоефективності та імплементації Директиви ЄС про енергоефективність в Україні», що виконується Deutsche Gesellschaft für Internationale Zusammenarbeit (GIZ) GmbH за дорученням Федерального міністерства економічного співробітництва та розвитку Німеччини (BMZ), із співфінансуванням Державного секретаріату Швейцарії з економічних питань (SECO).

У конференції взяли участь представники проєкту, GIZ, Міністерства освіти і науки України, Міністерства економіки України, Державного агентства з енергоефективності та енергозбереження України, Міністерства розвитку громад, територій та інфраструктури України, а також учасники проєкту - представники підприємств та закладів професійно-технічної освіти.

В ході конференції було проведено:

  • Презентацію результатів проєкту: обговорення ключових досягнень та кроків, які були зроблені для підтримки енергомодернізації підприємств у воєнний час.
  • Обговорення майбутніх перспектив: визначення можливостей для подальшого розвитку енергомодернізації та напрями підвищення енергоефективності виробничих підприємств в умовах воєнних загроз.
  • Презентацію інноваційних методів навчання: обмін досвідом впровадження новітніх методик навчання.

Керівниця з розвитку ТОВ «Київський завод ПТО», Яна Доброгорська, на конференції поділилася практичним досвідом підприємства у наступних аспектах:

  • Впровадженням на підприємстві енергоефективних заходів та показниками їхньої економічної ефективності;
  • Результатами спільного проєкту з GIZ, спрямованого на підтримку енергомодернізації підприємств у воєнний час. В рамках реалізації проєкту були проведені комплексні заходи: енергоаудит підприємства, навчання співробітників з питань енергоефективності та встановлено сонячну станцію потужністю 140 кВт як систему альтернативного електропостачання;
  • Подальшими планами підприємства з розвитку енергоменеджменту.

З огляду на критичну важливість енергоефективності для української промисловості, заходи з її впровадження в останні роки стали надзвичайно актуальними. Висловлюємо подяку організаторам, експертам та донорам за їх всебічну підтримку в реалізації проєкту з енергомодернізації підприємства.

Фотогалерея