Як відомо, у перші тижні повномасштабного вторгнення росії під удар потрапило кілька областей нашої країни. Через близькість бойових дій, загрозу безпеці своїх співробітників та ризик знищення всього свого майна, багато підприємств із цих регіонів вирішили перенести свої виробничі потужності в тилові області, розташовані в Західній Україні.
Київським заводом підіймально-транспортного обладнання також було прийнято рішення про релокацію. Один з наших підрозділів був переміщений на Прикарпаття – у місто Калуш Івано-Франківської області.
На даний час, крім запуску повномасштабного виробництва, вже повністю сформований регіональний сервісний центр, є у наявності всі основні кранові компоненти, що уможливлює виготовлення та монтаж вантажопідйомних кранів у найкоротші терміни (до 10 днів з моменту замовлення). Крім того, КЗПТО, як і раніше, пропонує всім зацікавленим компаніям та приватним підприємцям поставку оригінальних запчастин для кранів і тельферів за цінами заводів-виробників.
Варто відзначити гнучкість та швидкість нашого підприємства: ми здійснили повну релокацію виробництва з Київщини до Західної України лише за 15 днів! І при цьому були одними з перших підприємств-переселенців у Прикарпатті.
Виробничий підрозділ у Калуші відвідала голова Івано-Франківської обласної військової адміністрації Світлана Онищук, щоб на місці ознайомитись з умовами роботи нашого колективу та технологічним процесом виробництва.
У ході спілкування з Генеральним директором КЗПТО Олексієм Севастьяновим та іншими провідними заводськими фахівцями вона зазначила:
«Понад пів сотні підприємств релокувалися в нашу область. Ми намагаємося створити максимально комфортні умови для ведення бізнесу. Вкрай важливо, щоб у воєнний час економіка в тилових областях працювала. Дуже приємно відвідувати ті підприємства, які переїхали до нас на Прикарпаття!
Ми також, – далі сказала очільниця області, – прагнемо відродити у нас машинобудівну галузь, яка колись успішно працювала тут. Сьогодні на Київському заводі ПТО виготовляються вантажопідйомні крани, які потрібні як для всієї України, так і для нашої області зокрема.
Ваше підприємство переїхало до нас із Київської області, приїхали й фахівці, які працювали у Києві. Сьогодні ті працівники, які працевлаштувалися у вас, наші прикарпатці, мають чудову нагоду вчитися, переймати новий, цікавий, а головне – професійний досвід».
Директор департаменту економічного розвитку, промисловості та інфраструктури Івано-Франківської ОДА Сергій Подошва, який супроводжував голову ОВА, підкреслив:
«Частина підприємств машинобудівної галузі, яка колись була дуже розвинута у нашій області, нарешті відновлюється! Підприємства, які розташовані у нас, вже співпрацюють із місцевим бізнесом, обмінюються досвідом та розвиваються разом».
У свою чергу Гендиректор КЗПТО Олексій Севастьянов подякував керівниці області Світлані Онищук за надану допомогу, детально розповів про діяльність, а також можливості нашого підприємства. Зокрема, він зазначив:
«Ми професійно займаємось виробництвом вантажопідіймального кранового обладнання. Наше підприємство має три виробничі потужності, одна з яких у березні поточного року була релокована до міста Калуша Івано-Франківської області.
Місто Калуш є одним із промислових центрів Західної України, має зручні логістичні сполучення, тут є локальні виробники, які випускають продукцію, що використовується у виробництві кранів КЗПТО. Тому з огляду на всі ці переваги було обрано саме місто Калуш як найбільш привабливе місце для організації виробництва.
Після закінчення війни та перемоги України, - поділився також планами на майбутнє Олексій Севастьянов, - хочемо розглянути варіант будівництва та розширення виробництва з метою забезпечення постачання продукції Київського заводу ПТО до найближчих країн для того, щоб мати переваги у логістиці.
Вважаємо також, що у зв'язку з релокацією інших українських підприємств, західні області будуть одними з найперспективніших регіонів з погляду розвитку промисловості, зокрема машинобудування. Чекаємо на зростання попиту і на нашу продукцію. Також розглядаємо варіант інвестицій у регіон із наступного року. Це рішення буде ухвалено за результатами діяльності цього року».
Наприкінці зустрічі очільниця Івано-Франківщини Світлана Онищук наголосила:
«Ваше підприємство вже адаптувалося, налаштувало свою діяльність, перевезло повністю обладнання. Нам дуже важлива його успішна робота, бо будуть створюватися додаткові робочі місця та сплачуватися податки у місцеві бюджети. Тож працюємо задля нашої Перемоги і створюємо комфортні умови для розвитку бізнесу в нашому регіоні»!
Це цікаво
- Сучасним кранам – сучасний привід!
- Команда співробітників КЗПТО вперше взяла участь у традиційному «Пробігу під каштанами»
- Про участь КЗПТО у роботі XIX Міжнародного промислового форума
- Команда співробітників КЗПТО взяла участь у спортивно-благодійній акції «Пробіг під каштанами»
- Про роботу Київського заводу ПТО у воєнний час