Інформуємо, що постановою Кабінету Міністрів України від 8 липня 2020 р. № 617 «Про внесення змін до деяких актів Кабінету Міністрів України», суттєвими серед яких є зміни в ПКМУ від 11 лютого 2015 р. № 96 (щодо Положення про Держпраці) та ПКМУ від 6 січня 2010 р. № 8 уточнені функції Держпраці, серед яких погодження проектів технічних умов, інших документів на засоби праці і виробництва, технологічні процеси виключено з функцій Держпраці.
На це неодноразово звертали увагу регуляторних органів технічні спеціалісти та експерти протягом останніх 5-ти років на конференціях, так як такі «погодження» суперечили законодавству щодо стандартизації і міжнародній практиці та додавало підприємцям додаткового необґрунтованого регуляторного тягаря. Слід зазначити, що для остаточного усунення протиріч необхідно також внести зміни до ст. 28 Закону України «Про охорону праці» та у відповідні НПАОП (наприклад, до статті V, розділ 1, п. 3 НПАОП 0.00-1.80-18). Також уточнений порядок реєстрації та ведення обліку великотоннажних та інших технологічних транспортних засобів (до яких відноситься і вантажопідіймальна техніка), пов'язаний із впровадженням Технічного регламенту безпеки машин, щодо вимог до експертних організацій, технічного огляду, декларації відповідності, переобладнання тощо.
Нижче публікується лист Держпраці від 18/08/2020, №5637/1/4.2-20 про погодження ТУ та інше.
«Державна служба України з питань праці розглянула лист №10/01-483 від 07.08.2020 та повідомляє.
Держпраці здійснює свою діяльність виключно у межах чинного законодавства.
Відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 08.07.2020 № 617 «Про внесення змін до деяких актів Кабінету Міністрів України», що набула чинності 23.07.2020, погодження проектів технічних умов, інших документів на засоби праці та виробництва, процеси виключено з Положення про Державну служби України з питань праці, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 11.02.2015 № 96.
Отже, Держпраці не має підстав щодо розгляду та погодження технічних умов.»
Це цікаво
- Які крани необхідно обладнати пристроєм реєстрації робочих параметрів
- Які матеріали застосувати для виготовлення ріжучих кромок (ножів) грейферів?
- Утворення тріщин і механіка структурного руйнування кранових зварних металоконструкцій
- Тупикові упори мостових та козлових кранів. Особливості конструкції та застосування
- Залишкові прогини кранових мостів. Стан питання з погляду прогнозування ресурсу подальшої експлуатації кранів