Нещодавно наш завод успішно завершив виготовлення та постачання трьох сучасних електричних мостових кранів (кран-балок) для однієї з провідних компаній вітчизняного агропромислового комплексу - Кролевецького комбікормового заводу. Це дозволило покращити ефективність та безпеку обслуговування сільськогосподарської техніки у ремонтних майстернях нашого Замовника.
Електричні кран-балки, замовлені на КЗПТО, призначені для виконання комплексу завдань із обслуговування різної сільськогосподарської техніки, включаючи комбайни. Основне призначення нових кранів - підйом і переміщення важких комплектуючих, що має суттєво спростити процес технічного обслуговування та ремонту. Запропоноване нашими заводськими конструкторами рішення полягало у розміщенні у двох майстернях трьох кран-балок різних типів і різної вантажопідйомності, що надавало свої унікальні переваги.
Зокрема, дві опорні кран-балки типу КМО-5,0-22,5-7,0-А5 було запропоновано укомплектувати електроталями вантажопідйомністю 5 тонн – вони призначені для підйому найважчих вузлів і агрегатів сільгосптехніки. Висока вантажопідйомність цих опорних мостових кранів дозволяє забезпечити максимально надійне та безпечне виконання всіх необхідних підйомно-транспортних операцій при роботі навіть із найважчими комплектуючими.
Ще одну підвісну кран-балку типу КМП-2,0-10,40-9,00-7,00-А5 було вирішено оснастити електроталем вантажопідйомністю 2 тонни. Цей підвісний мостовий кран ідеально підходить для обслуговування менш важких агрегатів і деталей, що дозволяє більш раціонально використовувати кранове обладнання і підвищувати ефективність роботи у майстерні. Прольоти перших двох кранів - по 22,5 метрів, а третього крана – рівно 9 метрів.
Розміщення саме такого кранового обладнання гарантує повний цикл технічного обслуговування та ремонту сільськогосподарської техніки, покращить безпеку роботи та підвищить загальну продуктивність майстерень.
Варто зазначити, що в іншому всі три нових крани однакові як за своїми технічними характеристиками, так і за комплектацією.
Інші основні технічні характеристики кран-балок:
- висота підйому - 7,0 м;
- швидкість підйому-опускання – 4,0/1,3 м/хв.;
- швидкість переміщення візка – 20,0/6,0 м/хв.;
- швидкість переміщення крана - 40,0/10,0 м/хв.;
- група режиму роботи за ISO або ДЕСТ - А5;
- ступінь захисту електрообладнання - IP54 (стандарт);
- виконання – загальнопромислове.
Комплектація кожного крана:
- таль канатний типу МТ, кінцеві балки, мотор-редуктори переміщення та підйому - болгарського виробництва;
- прогінний міст - зварна балка коробчастої конструкції;
- кінцевий вимикач підйому-опускання;
- кінцевий вимикач переміщення крана;
- кінцевий вимикач переміщення таля;
- термозахист двигуна підйому;
- світлова і звукова сигналізація ходу крана;
- обмежувач вантажопідйомності;
- головний контактор у ланцюзі;
- LED освітлення робочої зони;
- струмопідвід до крана - закриті тролеї.
Крім того, ці крани КЗПТО оснащені різними додатковими пристроями та приладами, які суттєво покращують їх продуктивність і безпеку, зокрема, це:
- Оптичні датчики. Їхнє призначення - точне вимірювання відстаней і визначення положення об'єктів. Використання таких датчиків на вантажопідіймальних кранах дозволяє максимально точно контролювати позиціонування переміщуваних вантажів і запобігати можливим зіткненням, що підвищує загальну безпеку виконання підйомно-транспортних робіт.
- Частотні інвертори. Ці пристрої призначені для плавного регулювання швидкості електродвигуна крана. Завдяки частотним інверторам забезпечується плавний пуск і зупинка крана, що зменшує знос кранових механізмів і мінімізує ризик пошкодження вантажів. Крім того, вони також сприяють більш точному позиціонуванню транспортуємих вантажів, що особливо важливо при виконанні точних операцій.
- Радіоуправління. Система радіоуправління дозволяє оператору керувати краном на достатньо безпечній відстані. Це має безсумнівні переваги: збільшує гнучкість і зручність управління, дозволяє оператору знаходитися в безпечному місці, зменшуючи ризик травмування. Також при радіокеруванні покращується огляд оператором робочої зони, що сприяє більш безпечній та ефективній роботі.
- Кінцеві вимикачі. Ці пристрої спрацьовують у крайніх положеннях руху крана або його окремих компонентів. Установлені на крані кінцеві вимикачі запобігають руху крана і тельфера при досягненні крайніх точок, що практично повністю виключає можливі аварійні ситуації – адже кран автоматично відключається при досягненні певних позицій. Це допомагає уникати механічних пошкоджень і підвищує безпеку при проведенні робіт.
- Термозахист двигунів. Термозахист захищає електродвигуни та інші компоненти крана від перегріву. Завдяки його використанню запобігається пошкодження кранового обладнання через перегрів, подовжується термін служби окремих компонентів і підвищується надійність роботи кранової техніки.
Впровадження цих опцій у конструкції кранів не тільки збільшує їхню продуктивність за рахунок точності та плавності управління, але й значно підвищує рівень безпеки, мінімізуючи ризик аварій і травм.
Монтаж кранового обладнання
Нові крани були доставлені до місця експлуатації в розібраному вигляді. Монтаж обладнання (установка трьох кранів і тролейного струмопідводу до них із ремонтними зонами) було виконано у найкоротші терміни – всього за три робочих дні.
Першим ділом були проведені підготовчі роботи, а саме: виконані попередні заміри і підготовлений проєкт виконання монтажних робіт, потім були встановлені будівельні риштовання та помости для безпечного виконання монтажних робіт. Після чого наші монтажники встановили опорні конструкції для кранів і змонтували послідовно всі три кран-балки. На наступному етапі було проведено монтаж тролейного струмопідводу, за допомогою якого забезпечується подача електроенергії до кожного з кранів.
На завершальному етапі були проведені тестові запуски та виконана перевірка працездатності всіх систем. Зокрема, були ретельно перевірені всі з'єднання та кріплення. Далі послідували випробування кожного вантажопідйомного крана під навантаженням для підтвердження їх працездатності та безпеки.
У результаті виконаних робіт Замовник отримав три повністю функціональних сучасних кран-балки з тролейним струмопідводом, повністю готових до експлуатації у майстернях для проведення обслуговування та ремонту сільськогосподарської техніки.
Експлуатація нової кранової техніки КЗПТО
На даний час усі три нових кран-балки успішно експлуатуються в майстернях Кролевецького комбікормового заводу. Їх використовують для виконання наступних операцій:
- Підйом і переміщення важких комплектуючих сільськогосподарських машин, що спрощує їх технічне обслуговування та ремонт.
- Заміна та ремонт вузлів і агрегатів. За допомогою кран-балок можна легко зняти або встановити великі вузли та агрегати комбайнів, забезпечуючи доступ до важкодоступних місць.
- Технічне обслуговування. Кран-балки полегшують виконання регулярного технічного обслуговування, включаючи заміну мастила, фільтрів та інших витратних матеріалів.
Варто відмітити, що використання кран-балок в майстернях значно знижує ризик травмування працівників при підйомі та переміщенні важких компонентів сільгосптехніки, що робить процес обслуговування та ремонту більш безпечним.
Постачання та переваги кран-балок КЗПТО:
- Підвищення продуктивності праці. Використання нової кранової техніки значно скоротило час на підйом і переміщення агрегатів і вузлів, що підвищило загальну продуктивність праці у майстернях.
- Оптимізація технологічного процесу. Кран-балки забезпечують більш ефективну організацію робочих процесів, зменшуючи час простою обладнання, а також прискорюючи виконання ремонтних і сервісних операцій.
- Зниження витрат на обслуговування та ремонт сільгосптехніки. Надійність і довговічність кран-балок КЗПТО знижує витрати на більшість виконуваних операцій, дозволяючи тим самим більш раціонально використовувати кошти.
- Поліпшення умов праці. Нова кранова техніка КЗПТО помітно знижує фізичне навантаження на працівників, зменшує ризик травм і підвищує рівень безпеки на робочих майданчиках.
Київський завод ПТО продовжує робити свій внесок у розвиток вітчизняної сільськогосподарської галузі. Постачання сучасних кран-балок на підприємство Замовника — це не лише покращення умов праці та безпеки для працівників, але і ефективне використання коштів.
Це цікаво
- Три мостових крана для вагоноремонтного заводу
- Виготовлено 2 мостових крана для заводу з виробництва елеваторного обладнання
- Новий мостовий кран для підприємства з ремонту та обслуговування сільгосптехніки
- Мостовий опорний кран для комбінату з виробництва комбікормів
- Для великого виробника сільськогосподарського обладнання виготовлено мостовий кран з прогоном 23 метри