Грейферный кран «грейферный автомат»

Сучасний грейферний кран Київського заводу ПТО для сміттєспалювального заводу із застосуванням автоматики Schneider Electric

КЗПТО спільно з фахівцями Шнейдер Електрік Україна, успішно здійснив проєкт з виготовлення, доставки та монтажу автоматизованого грейферного мостового крану для Київського сміттєспалювального заводу «Енергія». Найбільший український виробник вантажопідіймальних кранів Київський завод підіймально-транспортного обладнання та фахівці Шнейдер Електрік Україна забезпечили надійне функціонування крану, оформили комфортну кабіну для роботи оператора, розробили систему автоматизованого керування грейфером, втіливши у життя концепцію EcoStruxure. EcoStruxure – платформа Schneider Electric, яка забезпечує повну сумісність різних компонентів та рівнів системи автоматизації.

КЗПТО  займає 1 місце в Україні за обсягом продажів і кількості вироблених кранів, виробляє надійне і якісне кранове обладнання та створює сучасні вантажопідйомні технологічні рішення. Шнейдер Електрік має багаторічний досвід у впровадженні інноваційних рішень у різні галузі промисловості, тому співпраця у цьому проєкті стала успішною для кінцевого замовника, в першу чергу. Так, Завод «Енергія» отримав грейферний кран з сучасним електрообладнанням Schneider Electric. Реалізовані системи управління забезпечують безпечну плавну роботу всіх кранових механізмів, в результаті чого виключаються ударні навантаження на редуктори і металоконструкцію крану, збільшується термін його експлуатації, підвищується точність управління краном і істотно скорочується навантаження на енергетичну мережу підприємства.

Система управління побудована на базі промислового контролера серії Modicon M241 з використанням спеціалізованої бібліотеки «грейферний автомат», що дозволяє в напівавтоматичному режимі захоплювати вантаж, переміщати його і здійснювати вивантаження в необхідному місці. При цьому оператор управляє грейфером, використовуючи лише один джойстик. Розподіл навантаження на приводи підйому і замикання проводиться автоматично, що спрощує і прискорює виконання робіт.

Також було поставлено перетворювачі частоти Altivar ATV930 з модулем рекуперації ATV Regen, що забезпечили скорочення використання електроенергії на підприємстві.

Крісло-пульт оператора оснащено людино-машинним інтерфейсом Harmony для відслідковування стану електрообладнання крану.

«Усі найбільші OEM-виробники обирають обладнання Schneider Electric для своїх проєктів. Разом із КЗПТО ми забезпечили безперебійну і безпечну роботу грейферного мостового крана при відборі і відвантаженні золошлакової суміші. Після успішно проведених випробувань, кран пройшов обкатку протягом 32 годин і був вчасно введений в експлуатацію», коментує Директор департаменту Промисловість Павло Пилипенко.

«Завдяки нашому партнерству, маємо можливість оснащувати крани сучасним електрообладнанням і гарантувати Замовникам максимальну якість, ефективність і надійність кранового обладнання. Технології, програми та послуги на базі електрообладнання Schneider Electric дозволяють підприємствам України істотно підвищити ступінь автоматизації підіймально-транспортних операцій і більш ефективно керувати крановим обладнанням», підкреслив директор Київського заводу підіймально-транспортного обладнання Олексій Севастьянов.

Фотогалерея