На замовлення інжинірингової компанії «Алютал», яка на сьогоднішній день є найбільшим вітчизняним дистриб'ютором провідних виробників алюмінієвих та композитних панелей із Туреччини та Японії, на ТОВ «Київський завод ПТО» було виготовлено два електричні мостові опорні однобалочні крани (кран-балки), необхідні для оптимізації внутрішньої логістики у виробничих та складських приміщеннях, розташованих на території України.
При проектуванні даного кранового обладнання конструкторами КЗПТО було запропоновано Замовнику кілька можливих технічних рішень. За результатами обговорення було обрано найбільш оптимальний варіант, який дозволяє максимально ефективно використовувати робочі простори складу та виробництва Замовника, а також знизити металоємність підкранових металоконструкцій та, як результат, здешевити їхню вартість.
Використання системи радіоуправління забезпечує свободу переміщень оператора та підвищення точності позиціонування вантажів. До складу кожної з кран-балок входить сучасний болгарський таль типу МТ, який забезпечує безперебійну роботу, мінімальну будівельну висоту та бічні підходи; і при цьому відрізняється підвищеною надійністю, простотою обслуговування та ергономічним дизайном. Обидва крани однакові як за своєю конструкцією та комплектацією, так і за всіма техніко-експлуатаційними параметрами.
Основні технічні характеристики кранів:
- маркування – КМО-5,0-14,1-7,0-А5;
- вантажопідйомність – 5,0 т;
- висота підйому – 7,0 м;
- прогін крана – 14,1 м;
- швидкість підйому-опускання - 6 м/хв.;
- швидкість пересування візка – 20 м/хв.;
- швидкість пересування крана - 0…10…40 м/хв.;
- група режиму роботи з ISO або ДЕСТ – А5 (середній);
- виконання – загальнопромислове.
Комплектація поставленого кранового обладнання:
- кінцеві балки, прогоновий міст (коробчаста балка зварної конструкції) – виробництва КЗПТО;
- таль канатний типу МТ, мотор-редуктори пересування та підйому – болгарського виробництва;
- електрообладнання – виробництва компанії Schneider Electric (Франція);
- кінцевий вимикач пересування таля;
- кінцевий вимикач руху крана;
- термозахист двигуна підйому;
- реле контролю фаз;
- світлова та звукова сигналізація ходу крана;
- обмежувач вантажопідйомності;
- головний контактор у ланцюзі;
- струмопідвід до крана - тролеї закриті;
- підвісний пульт керування;
- система радіокерування.
Монтаж кранового обладнання
Монтаж обох кран-балок і струмопідводів до них був виконаний нашими монтажниками на місці їх експлуатації у найкоротші терміни. Потім були успішно проведені пусконалагоджувальні роботи, а також обов'язкові статичні та динамічні випробування. На завершення наші співробітники провели заняття з персоналом Замовника з правильної експлуатації кранової техніки та передали технічну документацію на неї.
На даний час обидва нові крани використовуються: на виробництві – для подачі алюмінієвих та композитних панелей на верстати для їх подальшої обробки, а у складському приміщенні – для навантаження та розвантаження продукції на автомобільний транспорт. Встановлення нового кранового обладнання, виготовленого на КЗПТО, дозволило підприємству Замовника прискорити внутрішні логістичні процеси та суттєво підвищити ефективність свого виробництва загалом.
Це цікаво
- Кран мостовий однобалочний опорний для обслуговування компресора повітророзподільної станції Air Separation Unit «Linde»
- Крани мостові однобалочні опорні для сільськогосподарської компанії
- Новий опорний однобалковий кран для українського виробника сільгосптехніки
- Опорний кран в/п 10,0 т для машинобудівного підприємства
- Новий мостовий кран для заводу металоконструкцій