На Київському заводі ПТО на замовлення великої міжнародної Корпорації «Біосфера» було виготовлено два електричні мостові однобалочні опорні крани. Корпорація «Біосфера» добре знайома як багатьом жителям України, так і зарубіжним споживачам різноманітних товарів для виготовлення та зберігання їжі, а також для санітарно-гігієнічних потреб, що продаються під брендами: «Фрекен БОК», «Бонус завжди +», Smile, PRO service, Novita, Vortex, Eventa, ЛайKit тощо.
Усього Корпорації були потрібні два сучасних вантажопідіймальних крана, необхідних для забезпечення технологічних процесів з виготовлення продукції, включаючи подачу сировини, обслуговування виробничого обладнання, навантаження готових товарів в автотранспорт. При проектуванні кранів нашими конструкторами були враховані всі особливості технологічних процесів і виробничих ділянок, де планувалося задіяти крани, а також побажання Замовника.
Для полегшення ваги кранів була обрана однобалочна конструкція. Варто відзначити, що обидва крана - майже однакові за своїми основними технічними характеристиками та комплектацією, за винятком того, що один із них (маркування - КМО-6,3-16,70-7,0-А5) укомплектований одним електричним талем вантажопідйомністю 6,3 тонни, а другий (маркування - КМО-2,5+2,5-16,70-7,0-А5) - двома електроталями вантажопідйомністю по 2,5 тонни кожна, котрі повинні працювати в тандемі.
Інші основні технічні характеристики кранів:
- висота підйому -7,0 м;
- прогін - 16,7 м;
- швидкість підйому-опускання - 6,0/2,0 м/хв.;
- швидкість пересування візка - 20,0/5,0 м/хв.;
- швидкість пересування крана - 40,0/10,0 м/хв.;
- група режиму роботи по ISO або ДЕСТ - А5 (середній);
- ступінь захисту електрообладнання - IP54 (стандарт);
- виконання - загальнопромислове.
Комплектація поставленого кранового обладнання:
- талі електричні канатні типу МТ, кінцеві балки, мотор-редуктори пересування та підйому - виробництва компанії PodemCrane (Болгарія);
- прогінний міст - зварна балка коробчастої конструкції;
- кінцевий вимикач підйому-опускання;
- кінцевий вимикач пересування крана;
- кінцевий вимикач пересування таля;
- термозахист двигуна підйому;
- світлова та звукова сигналізація ходу крана;
- обмежувач вантажопідйомності;
- головний контактор у ланцюзі;
- 2-х швидкісна система радіоуправління;
- провідний пульт управління;
- струмопідвід до крана - закриті тролеї.
Обидва крани мають прохідні галереї та майданчики обслуговування, можливість точного позиціонування, освітлення робочої зони й оснащення приладами безпеки. Додатково вони оснащені оптичними датчиками зближення, що запобігає можливості їх зіткнення в процесі роботи.
Поставлені мостові крани були в стислі терміни змонтовані в умовах існуючого виробництва, потім наші монтажники виконали пусконалагоджувальні роботи, по закінченню котрих провели необхідні контрольні випробування з вантажем на статичні та динамічні навантаження. Після завершення всіх робіт представникам Замовника був виданий технічний звіт про виконання монтажу кранів, а також паспортна та дозвільна документація для їх реєстрації в органах експертно-технічного нагляду.
Наразі обидва нових крана активно експлуатуються, їх використання дозволило прискорити технологічний процес із виготовлення різних товарів і завантаження готової продукції в автотранспорт, а також мінімізувати простої виробничого обладнання під час сервісного обслуговування та ремонту.
Це цікаво
- Виготовлено та змонтовано опорний кран для підприємства з виробництва будівельних металоконструкцій
- Новий мостовий кран для найбільшого українського виробника мінеральної води
- Мостовий опорний кран для комбінату з виробництва комбікормів
- Виготовлено три мостових крани для великого українського виробника металоконструкцій
- На КЗПТО для компанії «АВ Метал Груп» виготовлено два мостові крани